Rekord! Rekord! Rekord!

Než začnu psát o samotném utkání, dovolte mi, abych se omluvil, že přináším článek až nyní. Je to z důvodu nabourání se do mého administrátorského prostředí stránek. Respektive se jednalo o pokus nabourání. Bezpečnostní software vše ochránil, ale zablokoval účet. Nyní je účet opět funkční a já mohu psát.

Jak nadpis napovídá, toto utkání nám vyšlo mnohem lépe, něž utkání předešlé, kde bylo všechno špatně. Z těchto důvodů jsme do Náchoda, kde mají azyl hráči Červeného Kostelce, zajížděli notně nažhaveni dokázat, že se v minulém duelu jednalo o pouhé zaváhání. Jasně, že jsme nevěděli, jak to celé dopadne, ale byli jsme rozhodnuti pro výhru udělat maximum.

Sraz byl naplánován na půl 10 nebo možná na 10, co já vím, ale fakt je, že jsme se sešli všichni, co se na místě odjezdu sejít měli. Po cestě jsme v jedné nejmenované vesnici, kde mají kašnu s otisky našeho člena, naložili zbylé borce a už si to štrádovali do Náchoda. Cesta byla poklidná až na městečko Praha, kde mají už i metro a tramvaje. Také zde probíhají všelijaké stavební opravy a úpravy, takže malý zásek byl na světě.

Toto přežila naše banda bez úhony a Prahu jsme nechali zdárně za sebou. Opět cesta ubíhala klidně, jak klidné vody Vltavy, Labe, Ohře, Teplé, Amazonky a dalších menších toků, kde na peřej nenarazíte. Po cestě byly provedeny nezbytné zastávky na kávu, cigárko, wc a protažení nohou. Rovněž jsme probírali vše možné, co nás jen napadlo a zas a znovu se hodně smáli. Sice už nevím čemu, ale vím, že jsme se smáli.

Auto zaparkováno kousek od pěkné kuželny. Tašky vzaty, koule taky, někdo si dal před vstupem nutné cígo, ostatní se už vítali s domácími borci. Podání ruky, uložení bagáže do šatny, objednání velmi důležitého občerstvení. Pak následovala porada jednoho muže o sestavě, kterou napsal na předložený pergamen, který poté předal hlavnímu arbitrovi. Ten provedl nástup, seznámení se stavem kuželny a všeho okolo. Bylo shledáno, že je vše OK a tak proběhlo opětovné podání rukou a šup, první dvojice na prkna, co znamenají svět.

Rekord 3578
Rekord 3578

První čtveřice borců ve složení Petr, Štěpán za naše barvy Láďa a Tomáš, předvedla parádní výkony a velmi pěkný souboj, který ve všech případech skončil 6 stovkou. Láďa sice první dráhu prohrál docela lehce o 18 kolíků, ale vše napravil hnedle vedle. Tam nahrál o 22 více, což dle sínusu, kosínusu a Pythágorovy věty s rovnicí o 25 neznámých znamená plus 4 kuželky po půlce. Na třetí třicítce se borci snažili urvat co nejvíce a my jsme koukali na pěkný boj. Bohužel pro nás byl šťastnějším domácí hráč (165-155). Poslední dráha byla z Láďovo strany trochu vlažnější a Petr tak získal třetí dílčí a tím i hlavní bod. I přes prohru podal náš hráč velmi dobrý výkon. Tomáš se Štěpánem předváděli něco podobného, jako dva sousedi vedle nich. První dráhu po velmi pěkném a napínavém průběhu bere Tom o 16 klacků. Na druhé se mu moc nevede a v plných dostal 8 do trika. V dorážce se Tomovi podařilo stáhnou dva klacky, ale dráhu bere Petr. Třetí dráha, to se jen tak nevidí. Oba borci se do sebe pustili, jako šílení. Plné v poměru 107-100 bere Štěpán, když zahrál o 3 kuželky lépe také dorážku, získává i třetí dráhu respektive druhý dílčí bod (175-163). Opravdu zajímavý průběh a velmi pěkná hra na koukání. Diváci obou táborů povzbuzují své milášky (š je schválně) na place, jak smyslů zbavení. Dámy ze sebe strhávají svršky, pánové zírají, a všichni fandí 😀  😀  😎 . Domácí hráč vedl o dvě kuželky a 2:1 na dráhy, vše bylo stále otevřené. Tomáš na nic nečekal a v plných náskok stáhl a přidal 12. Když zahrál lépe také dorážku, mohli jsme si všichni oddychnout a jít pogratulovat borcům, kteří se snažili proklestit si cestu davem rozvášněných fanoušků. Stav 1:1 +3.

Další dvojka respektive čtverka se drásala na plac, aby i ona byla ve víru dění a davového šílenství fanoušků. Martin s Daliborem na straně domácích za ovací domácích fandů, Venca s Karlem na straně hostí za ovací hostujících fandů. První dráha Venci, vyzněla zcela jasně pro něj o dva kolky. Náš hráč vyhrál s přehledem plné, ale dorážka byla oproti Martinovi velmi slabá. Na druhé třicítce si to náš borec vyměnil, plné na prd, přesto je bere pro sebe, dorážka dobrá, ale tu prohrává a domácí berou dráhu. Ani na třetí dráze se obraz hry nezměnil. Venca velmi pěkné plné, ale velmi slabá dorážka. Na dráze poslední si pánové role vyměnili, přesto byl k vidění urputný souboj, hlavně v plných (118-105), to se často nevidí. Dorážku sice zvládl lépe Venca, bohužel celý náskok z plných nestáhl a domácí sebral další bod a tím i hlavní. Nevím, co napsat, respektive, jak napsat něco k duelu Dalibora s Karlem. No, zkusím něco sesmolit 😛 . Karel se do domácího hráče opravdu zakousl. Už do plných mu utekl o deset kuželek (95-105). V dorážce byl rozdíl ještě větší a to 29 klacků. Karel předváděl velmi pěknou a přesnou hru, na kterou se dobře dívá. Druhý plán dokázal Dalibor do plných vyhrát o 6 kolíků (102-96). Náš borec přehodil na vyšší stupeň a začal náskok domácího stahovat. Nakonec nahrál ještě 11 kuželek (147-158). Druhou polovinu začal Karel mnohem lépe, pokračoval ve své přesné hře do pravé uličky, která dávala to, co měla a náš borec bere plné (94-109). V dorážce se přestalo trochu dařit a dva újezdy jsou toho svědkem, přesto i dorážka byla lepší domácího (39-54). A máme tu poslední třicítku. Oba hráči opět předvádějí pěknou hru. Karel je v plných přesnější a přidává další kuželky (97-105). V dorážce jsme byli svědky opravdového boje o každý klacek. Dalibor ji získal pro sebe, ale dráhu vyhrál Karel. Přidal tak i čtvrtý dílčí bod a hlavní k tomu. Přestože Dalibor nezahrál vůbec špatně, Karel jej doslova přejel. Tento Karlův výkon (663) měl obrovský podíl na celkovém vítězství, ale ještě nebyl všemu konec. Stav 2:2 +56.

I přes 56 kuželek, které jsme měli k dobru, nebylo nic rozhodnuto a vyhrát mohlo kterékoli družstvo. Poslední dvojka, tedy dotahovácké duo v tomto střetnutí vytvořil Zdeněk s mou malou a tlustou maličkostí 😉 . Za domácí dostali důvěru Fanda s Ondrou. Zdeněk dostal hned na přivítanou 20 klacků do trika, za což mohla spíše dorážka. Na následující dráze však zabral a po pěkné hře stáhl 17 kolíků. Třetí dějství začal lépe Fanda a dokázal v plných nahrát dalších 8 kuželek. Mladý hráč Slovanu však zabral, zpřesnil hru, dobře dorážel a v celkovém součtu na dráze vyhrál. Na dráze poslední se oba hráči v plných docela trápili. Ulička jim moc nešla a tak byli rádi za každý klacík, kterých Zdeněk nahrál o 3 více. V dorážce se opět o dost zlepšil a začal trefoval ulici a také dorážet. Nahrál o dalších devět více. Tím získal velmi důležitý třetí bod a hlavní pro nás. A jak jsem začal já? Proti Ondrovi úplně blbě. V plných jsme byli ještě vyrovnaní, poté přišla moje první devítka na sedm hodů a bylo po hře. Domácí borec převzal otěže a napráskal mi 47 klacků na záda. Druhá dráha byla do plných z obou stran o dost lepší a já jsem je vyhrál, sice pouze o 3 kuželky, ale lepší něco nežli nic. To velké nic však přišlo v dorážce. Celkem jsem dráhu prohrál o 21 kuželek. Náskok, který Ondra nade mnou získal během první půlky byl opravdu veliký a vypadalo to, že kvůli mně tým prohraje. Na třetí plán jsem si řekl, že toto nedopustím a zaplať pán Bůh se mi to podařilo naplnit. O hodně jsem zpřesnil hru, hlavně jsem si začal otvírat v dorážce, když jsem nahrál pěkných 107 oproti 91. V dorážce jsme s Ondrou remizovali, ale díky dobré hře do plných byl bod můj a také i nějaké ty kuželky (16). Už to vypadlo trochu lépe. Poslední třicítka měla přinést rozuzlení a také přinesla. Moje zlepšená hra pokračovala. Sice v plných už ne tak dobře, přesto dva klacky doma. Dorážku jsem měl lepší o 11 kolíků, celkem 13 (133-146). Tím, že jsem druhou polovinu zabral a dokázal hrozivý náskok domácího hráče zkorigovat, napomohl jsem tím k celkové výhře a také k našemu týmovému rekordu 3578 kuželek.

V tomto utkání jsme dokázali napravit zaváhání z Aše. Dobrou týmovou hrou jsme vytvořili náš rekord, který má hodnotu 3578 poražených kuželek. Ani domácí borci však za námi moc nezaostali a rovněž si vytvořili letošní (nevím jestli celkově nejlepší) maximum 3542 poražených kuželek. Na toto utkání byla radost se dívat. Bojovalo se o každý klacek a hráči předvedli opravdu kvalitní výkony, kterým vévodí Venca Karel Hlaváč st., který nahrál parádních 663 kuželek.

Zápis, Zpravodaj

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *