O nás

Značně posílený Slavoj (4 družstva v roce 1963) se zařadil mezi špičku Zpč.oblasti a nastala doba úspěchů – 2.místo družstva dorostu v M-ČSSR (1965- Hojsák, Dobiáš, Jedlička) a několikerá účast ve II.lize (100 hodů). Oddíl měl i zapojení do representace (1970 Dobiášová), účast mužů v lize 200 hodů (1976), na kterou k nám přišel z Rudé Hvězdy K.Vary Pepík Krejník. Tradici získalo i velmi úspěšné družstvo žen (ČSR i ČSSR). Oddílu patří řada účastí a předních umístění v přebornických soutěžích jednotlivců všech úrovní od okresu až po ČSSR (Dobiášová, Průšová, Průša, Starý). Za zmínku stojí skutečnost, že oddíl byl největším dodavatelem dobrovolných funkcionářů do kuželkářských orgánů okresu, kraje i ČR (Průša st.,Pintner, Dobiáš, Sláma, Háněl, Hojsák, Pavlovčín).

Každá „zlatá éra“ jednou skončí. Mateřská tělovýchovná jednota Slavoj K.Vary měla samé „malé“ a nepopulární sporty. Finanční situace se pro ni stala neudržitelná a tak celá Tělovýchovná jednota Slavoj K.Vary zanikla na jaře 1993 sloučením se s TJ SLOVAN Karlovy Vary. Situace se však vyřešila částečně a měla své důsledky. Řada hráčů skončila s činností, část přešla do jiných oddílů. Pro dramatické zvýšení cen energií opouští oddíl mateřskou kuželnu Na Vyhlídce (TJ ji uplatnila jinak) a od léta 1996 oddíl hraje v pronájmu na Slávii K.Vary v Drahovicích. Zde odešla druhá vlna části členů (Hojsák, Hlaváček, Háněl). Torzo našeho oddílu, činící cca 10 členů, hraje pouze okresní přebor, který se vzápětí daří vyhrát a oddíl se opět začal zvedat. Postupujeme sice do KP II , ale trochu zvláštní a neseriozní politika Slávie nás opět dává do pohybu a oddíl přechází v létě 1999 na kuželnu SKK K.Vary (u Chebského mostu). Zde následoval další postup (do KP I), ustavení dalšího družstva do okresního přeboru a celková konsolidace oddílu. Pro ročník 2006-2007 jsme se po cca 30-ti letech dostali opět do ligových soutěží.Od této doby do současnosti (2015/2016) hraje náš “A” tým 3. KLM.

Dobiáš z vlastní paměti.

Aktualizace 17. 04. 2019

V ročníku 2015/2016 se podařil našemu “A” týmu postup do 2. KLM. V tomto premiérovém roce jsme obsadili parádní 7. místo se ziskem 23 bodů. Následující ročník tj. 2017/2018 byl z pohledu tabulky ještě lepší. Po špatném podzimu, kdy na našem kontě bylo pouhých 7 bodů, nasvědčovalo vše tomu, že se zúčastníme tuhých bojů o udržení. Naštěstí v jarní části jsme zabojovali a postupně se odlepovali od spodních pater tabulky, abychom v konečném součtu 23 bodů obsadili konečné 5. místo.

Ročník 2018/2019 byl z pohledu našeho oddílu suprový a historický. Áčko bojovalo až do posledního kola o postup do 1. KLM. Nakonec obsadil tým 2. místo se ziskem 34 bodů. Slovan B postoupil do Divize, když KvKP vyhrál se ziskem 34 bodů. Odstup od 2. místa byl 9 bodů. Naše céčko rovněž postoupilo z KvKS 1. tř. do KvKP, kde nahradí postupujícíí béčko.