Vydřená výhra v Lomnici

Ano, je to tak. Výhra v Lomnici se vskutku nerodila jednoduše a s trochou nadsázky se dá říci, že posledních deset hodů rozhodlo o naší výhře. Po celou dobu střetnutí se bojovalo a dřelo, jak jen to šlo. Domácí vesměs celý průběh vedli o kuželky, na body to bylo vyrovnané.

Kuželna v Lomnici je moc hezká, ale musím uvést, že ne zrovna padavá. Toto domácím vyhovuje a hosté zde mají problémy získávat body. To samé se stalo nám. Horkotěžko jsme domácí přetlačili a vesměs se porazili sami, když v posledních cca deseti hodech “zkolabovali” a přenechali nám výhru.

Na úvod malá změna. Nastoupil jsem já a Tomáš. Takže vlastně dva Tomášové. S mojí maličkostí neměl domácí Štěpán moc práce. Svojí nemohoucností, která se ještě mísila s tím, že to nepadalo, jsem domácího pustil do pěkného trháku, který se zastavil na 64 kuželek, které mi Štěpán nandal do trika. Tomáš se na lomnických drahách taktéž trápil. Z uliček s bídou šestky. Ovšem doháněl to v dorážce, která vůbec nesedla Mírovi. Tom připsal bod na naši stranu. Stav 1:1 -37.

Venca spolu s Láďou měli před sebou práce dostatek. Míru dokázal Venda v plných přehrát o celý klacek. V dorážce byl lepší domácí borec. Celkově nahrál o 11 kuželek více a bral bod. Láďa s Jirkou prohrál na celkové číslo, přesto bere výhru. Zde se ukázalo pravidlo a dílčích bodech. Náš hráč získal 3, domácí 1. Stav 2:2 -53.

Situace, která nastala po dvou dvojicích nahrávala domácím. Sice jsme měli v závěru Vencu a Zdendu, přesto na Lomnické kuželně může být rozdíl 53 kuželek nedostižitelný, což se projevovalo skoro celou hru dotahováků. Naši kluci sice stahovali náskok, poté vždy přišla chvilka, kdy domácí opět zatahali a  kuželky přidali. Zdeněk na Pepu nenašel recept po celou svou hru, takže šlo hlavně o kuželky. Na druhé straně Venca pěkně zatápěl Bohoušovi. Nevím, jak úplně přesně to bylo, ale cca deset hodů před koncem jsme prohrávali o zhruba 30 klacků. Najednou přišel kolaps domácích, když některý z nich provedl 4 fíky za sebou. Náš hráč 2x hrcnul, poté rychlá devítka a najednou se byl stav kuželek na naší straně. Dva hody před koncem jsme už vedli o 4 kuželky. Celkově se stav zastavil na 12 kuželkách. Tím získal náš tým rozhodující dva body za výhru na kuželky.

Ještě jednou uvedu, že domácí po celý průběh utkání vedli na kuželky. O naší výhře rozhodlo vesměs posledních deset hodů, když kluci dotahovácký dokázali využít velkého zaváhaní domácí dvojky. Výhra nás udržela na 2. místě tabulky 2. KLMA.

Zápis, Zpravodaj

Tomáš Beck

Kuželkář tělem i duší. No, to tělo už tolik ne, ale duše ano.